کابینت و طراحی کلاسیک:

سبک کلاسیک ، بیانگر معماری و دکوراسیون دوران باستان است و ابدا ساده نیست. اگر چه سبک کلاسیک چه در آشپزخانه و چه در دکوراسیون منزل، از دیرباز وجود داشته، اما شکل امروزی آن، بسیار جدید است و استفاده از آن را میتوان سبکی نوین در طراحی خانه و آشپزخانه دانست.
کابینت کلاسیک دنبالهی هنر طراحی داخلی کلاسیک است و یادآور سنتها و خصوصیات معماری دوران باستان و گذشته میباشد، ازین رو میتواند فضایی لوکس و مجلل و در عین حال سنتی و نوستالژیک را در ذهن بیننده ایجاد کند.
در آشپزخانه کلاسیک،کابینت ممبران کلاسیک و یا کابینت چوب کلاسیک دیده میشود که این دو متریال قابلیت ایجاد طرح و نقشهای مختلف ساده و پیچیده را روی خود دارند.
کابینت کلاسیک آشپزخانه عموما دارای طرحهای ساده نبوده و نقش و نگار زیادی دارند. برای مثال پاخورها و تاجهای پرنقش یا دربهای دارای معرق و منبت و دربهایی که سطح بالشی شکل و منحنی دارند از مشخصههای طرحهای کابینت کلاسیک هستند.
از دیگر ویژگیهای کابینت کلاسیک میتوان به سرستونهای منبت کاری شده و قابهای زیبا اشاره کرد.
کابینت کلاسیک سفید در این سبک بسیار پرکاربرد است، علاوه بر رنگ سفید،رنگهای کرم، مرواریدی، قهوهای،گردویی، خاکستری و به طورکلی رنگهای سنگین درکابینتهای کلاسیک جدید بیشتر دیده میشود.
در طراحی کابینت کلاسیک ، نظم و قرینهگی باید رعایت شود و نمیتوان از طرحهای شلخته استفاده نمود و هر یک تزئینات و طرحها باید به صورت قاعدهمند و به شکل قرینه در جای خود قرار گیرند.
کابینت کلاسیک یکی از پرطرفدارترین انواع کابینت آشپزخانه به حساب میآید.کابینت کلاسیک ظاهری اشرافی و سلطنتی دارد، بنابراین در خانهها و آشپزخانه های بزرگ و جادار مناسب است، همچنین برای نصب این کابینتها در آشپزخانه، باید وسایل و لوازم منزلتان نیز به سبک کلاسیک، طراحی و انتخاب شده باشند.