کابینت و طراحی مدرن:

کابینت مدرن به سبکی از دکوراسیون و طراحی کابینت آشپزخانه گفته میشود که در آن سادگی، حرف اول را میزند. این سبک، تماما نقطه مقابل کابینت کلاسیک بوده و در آن، خبری از طرحها و مدلهای سلطنتی و اشرافی نیست! کابیننت مدرن سبکی بسیار جدید است و فضای منزل شما را بسیار لوکس و مدرننشان میدهد.
کابینت مدرن معمولا بلندتر از کابینتهای کلاسیک طراحی میشود و معمولا تا نزدیک سقف ارتفاع دارند. برخی مدلهای کابینت مدرن در نگاه اول، همانند دیوار آشپزخانه به نظر میرسند؛ خصوصا انواع بسیار سادهی آن که بدون دستگیره نیز ساخته میشوند. این نوع کابینت آشپزخانه یا دستگیره ندارد و یا اگر دارای دستیگره باشد، بسیار ساده است.

در این سبک، نمیتوان از دستگیرههای کلاسیک و پرکار استفاده نمود و لازم است از دستگیرههای ساده و کشیده که چندان جلب توجه نمینمایند استفاده کرد. بسیاری از افراد که به سادگی اهمیت بیشتری میدهند، کابینتهای خود را بدون دستگیره نیز سفارش میدهند که در این نوع، از مگنتهای قوی استفاده می شود و با یک فشار ساده، باز یا بسته میشود. انواع کابینتهای دستگیره مخفی نیز، در همین سبک کابینت کاربرد دارند.
کابینتهای یکپارچه که یکسره از زمین تا سقف ادامه دارند و بین آنها هیچ فاصله ای نیست، در سبک کابینت مدرن بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. این کابینتها به صورت کامل، دیوار آشپزخانه را میپوشانند و چیزی به جز شکاف حد فاصل آنها، چیز دیگری دیده نمیشود. از آنجا که کابینت مدرن آشپزخانه بسیار ساده است و در بیشتر مدلهای آن، کابینتهایکپارچه از زمین تا سقف کشیده شدهاند، طبقات زیادی درونها آن جای میگیرد.

این ویژگی خصوصا در فضاهای کوچک و خانههایی که به دلیل محدودیت متراژ، فضای آشپزخانه و نشیمن یکی است، بسیار پر فایده و کمکرسان خواهد بود. البته قیمت کابینت، تابعی از جنس و متریال آن است، اما از آنجا که کابینت مدرن، عموما ساده و بیآلایش است، قیمت تمام شدهی آن، از انواع کابینت کلاسیک که پر از نقش و نگارهای اشرافی و سلطنتی است، کمتر است. اگر چه انواع بسیار گران قیمت کابینت مدرن نیز وجود دارد.
کابینت مدرن آشپزخانه به دلیل صاف و صیقلی بودن چه در سطح وچه در زاویه ها،  باعث تشکیل اشکال هندسی در آشپزخانه میشود. در سبک کابینت مدرن ، اشکال منحنی و هلال کمتر کاربرد دارند و شکلهای گوشهدار و زاویهدار بیشتر به چشم میرسند. از آنجا که این سبک از کابینت آشپزخانه، بسیار ساده و بدون جزئیات شلوغ است، به طور کلی باعث میشود که آشپزخانه شما منظمتر به نظر برسد. بنابراین اگر فضای کوچکی به عنوان آشپزخانه دارید، کابینت مدرن ، باعث ایجاد نظم بیشتری در آشپزخانه میشود.
کابینت مدرن در هر رنگی که شما تمایل داشته باشید، قابل سفارش و ساخت است. اما اگر بخواهید کابینتی زیبا و خوشنقش در آشپزخانه داشته باشید، باید اصول و قواعدی را در انتخاب رنگ کابینت در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر فضای آشپزخانه شما محدود و کوچک است، هر چه رنگ کابینتهای شما روشنتر باشد، فضا بزرگتر و دلبازتر به نظر میرسد. بنابراین در فضاهای کوچک، بهتر است از کابینتهای رنگ تیره استفاده نکنید.

اگر آشپزخانه شما نورگیر نیست، بهتر است از کابینتهای براق و روشن که انعکاس نور بهتری دارند استفاده نمایید تا با بازتاب نور بهتری که دارند، فضای آشپزخانه را پر نورتر و روشنتر نشان دهند.
یکی دیگر از رنگهای پرکاربرد کابینت مدرن آشپزخانه ، کابینت طرح چوب است که بسیار جذاب و زیباست و با رگههایی که در طرحهای آن دارد، فضایی دلنشین و نوستالژیک را برای بیننده ایجاد میکند.
در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه ، لازم است مطابق بر دکوراسیون و رنگ غالبی که در فضای منزل استفاده میکنید، رنگ کابینتها را انتخاب کنید. آنچه که در انتخاب رنگ کابینت از اهمیت بسیاری برخوردار است، ایجاد هماهنگی است.